„Šįkart triušis žvelgia žemyn: Keverzonės šokoladu”

Rupert kviečia į menininkių dueto AnaSusana atliekamą bei kuratorės Natalios Valencios pasiūlytą performansą „Šįkart triušis žvelgia žemyn: Keverzonės šokoladu”, vyksiantį lapkričio 24 d., nuo 18:30 val., naujai atidarytame menininkų dienos centre Autarkia, Naugarduko g. 41. Publika kviečiama dalyvauti performanse kartu su Milena Bonilla, pasineriant į šokolado ritualą. Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl kviečiame registruotis info@rupert.lt iki lapkričio 23 d.

Bet kuri gyvenimo išraiška gali būti traktuojama kaip kalba: atsigerk karšo šokolado ir lauk savo vidinio balso papasakojimų. Šokolado likučių žymės puodelyje gali tapti fikcine kalba, atveriančia žaismingus istoriniussusitikimus.


Atsigėrus, besukant karšto šokolado skystį pagal laikrodžio rodyklę, performanso dalyviai septyniais apskritimais apjuos klausimą. Skystis pradės formuotis pats – apvertus puodelį, šokolado likučiai varvės sienelėmis žemyn, atskleisdami ir čia pat paslėpdami skitingas prasmes. Nenusakomas saldumyno charakteris žais aplink baimes, švelnumą ir tikėjimą idėja, jog ateitis egzistuoja taip pat kaip ir praeitis.

Karšo šokolado likučių raštai virs vizijomis ir pokalbiais, jei kakava leis tai įgyvendinti.

Menininkių duetas AnaSusana (Milena Bonilla ir Luisa Ungar) pirmą kartą susitiko prieš kelis metus Bogotoje, kuomet abi tyrinėjo komunikacijos su augalais ir gyvūnais galimybes. Menininkių duetas gimė 2014 m. ir nuo to laiko tiria santykius tarp istorinių naratyvų ir valdymo struktūrų, taikomų gamtai. Amsterdame, duetas sugebėjo susikalbėti su kakavos medžiu („Ką tu girdi, kai kalbi su šokoladu“, 2013 m.). Jų darbai buvo eksponuojami įvairiuose muziejuose ir institucijose: “44 Salón Nacional de artistas” muziejuje (Pereira, Kolumbija, 2016), šiuolaikinio meno muziejuje “CA2M” (Madridas, 2015), meno projektų erdvėse “Spring Workshop” (Hong Kongas, 2015) bei Rongwrong (Amsterdamas, Olandija, 2014), Bonneffanten muziejuje (Mastrichtas, Olandija, 2014). Paralelinis projektas “Within the Sound of your Voice” buvo eksponuojamas Marakešo bienalės metu, 2014 m.

Natalia Valencia (g. 1984, Kolumbija) – nepriklausoma kuratorė, gyvenanti Meksike. Valencia bendradarbiavo su modernaus meno muziejumi Medelinoje, Bordo vizualiųjų menų centru, šiuolaikinio meno centru “Palais de Tokyo”, Paryžiuje, muziejumi “Sala de Arte Público Siqueiros” Meksike, projektų erdve “L’appartement 22”, Maroke bei daugeliu kitų. Kuratorė taip pat atliko Lotynų Amerikos meno tyrimus Pompidu meno ir kultūros centre Paryžiuje.

Renginį organizuoja Rupert. Renginio partneriai Autarkia. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.