Šiltas birželio vakaras su „Artikuliacijomis“: foto dokumentacija

Birželio 14-ąją Rupert ir Autarkia pakvietė tęsti pokalbius apie meną antrajame ciklo „Artikuliacijos“ renginyje. Šį kartą „Artikuliacijas“ padėjo organizuoti Lietuvos dailininkų sąjungos šiuolaikinio meno ir kultūros erdvė „Medūza“.

Vasariškai šiltas vakaras prasidėjo oficialiu 2023 m. ALTERNATYVIOSIOS EDUKACIJOS PROGRAMOS atidarymu ir programos kuratoriaus Tautvydo Urbelio pristatymu.

Vėliau dabartiniai ir buvę Rupert rezidentai menininkai dalinosi audiovizualiniais pasakojimais apie savo praktikas, o po kiekvieno pranešimo vyko klausimų ir atsakymų sesija, kurią moderavo JL Murtaugh.

Šį kartą kveitėme susitikti su:

Instaliacijų menininke Pam Virada (NL), naviguojančia tarp vaiduokliškų jėgų ir intymių istorijų namų erdvėse; vidinio sąmyšio šnabždesiai tampa objektais, tekstais ir alternatyvias realybes kuriančiu išplėstiniu kinu. „Artikuliacijose“ ji nagrinėjo „vaiduokliškų ekskursijų“ svarbą, vertindama jas kaip liaudiškas priemones, susiejančias šiuolaikinį miestietiškumą su siaubinga miesto ir tautinės valstybės istorija.

Vaizdo instaliacijų ir medijų menininke Ngoc Nau (VN), tyrinėjančia technologijų poveikį visuomenei, dvasingumui ir darbininkų klasei ir sykiu provokuojančia kritiškai analizuoti gausius bei skaudžius pažangos padarinius. Renginyje ji aptarė savo kūrinį Ritualinis objektas 1 ir papasakojo, kaip, tradicinėms vertybėms susikirtus su šiuolaikiniais poreikiais, išmaniųjų technologijų miestelio projektas pakeitė jos gimtąjį miestą šiaurės Vietname.

Rupert alumne, menininke MAKO ISHIZUKA, kuri, prisiimdama nepažįstamojo vaidmenį, kelia klausimus ir griauna suvokiamo fizinio ir psichologinio atstumo sampratą. Visa tai – pasitelkiant bendradarbiavimo formas ir įkūnijant žinias, įgytas vykdant ilgalaikį socialinį tyrimą su vietiniais gyventojais. Mako pristatė savo naujausią praktiką ir tyrimus Lietuvoje bei apžvelgs kūrinį Grafiniai judesiai.

Filmų kūrėju GRAEME’U ARNFIELDU, kuris, naudodamas tinklinius vaizdus ir tiriamąjį pasakojimą, kuria jutiminius filmus-esė apie technologijų, ekologijos ir istorijos organizavimą, jų pavidalus ir sukeliamus jausmus. Graeme’as pristatė savo vykdomus tyrimus apie darbininkų kovą kosmose ir nulinės gravitacijos sąlygomis dirbančių žmonių rezistencinę taktiką.

Vakaras baigėsi pokalbiais, kuriuos apsupo Matildos muzika.

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

_ _ _

Reginių ciklas „Artikuliacijos“ yra bendra Rupert ir „Autarkia“ iniciatyva, kurią koordinuoja Viktorija Šiaulytė (Rupert), Rugilė Miliukaitė (Rupert) ir JL Murtaugh („Autarkia“).

Grafikos dizainerė – Jonė Miškinytė.

Rupert finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybėNordic Culture Point„Tech Zity“.

Ypatingai dėkojame Audriui Pociui ir Eglei Agnei Benkunskytei („Medūza“).