Skaityklos sesijos: „Ant Rytų-Vakarų šlaito“

Rupert ir Unthinkable maloniai kviečia į antrąją skaitymo grupę, tęsiančią diskusiją apie Rytų ir Vakarų priešpriešos Europoje formavimą(si). Pradedame 19 valandą, VDA C1 auditorijoje, Malūnų g. 3, ketvirtadienį, liepos 28 dieną.

Attila Melegh savo knygoje “On the East-West Slope. Globalization, nationalism, racism and discourses on Central and Eastern Europe” analizuoja sociologines ir simbolines binarinio Rytų-Vakarų konstrukto reikšmes Europai po Šaltojo Karo. Autorius atskleidžia silpnąsias liberalaus šio konstrukto charakterizavimo puses, pabrėždamas iš to kylančią ir kraštutinumus skatinančią skirtį tarp Rytų ir Vakarų. 
A. Melegh teorija paremta Karlo Mannheimo, Michelio Foucault, Marios Todorovos ir Iverio Neumanno idėjomis. Vienas iš reikšmingiausių knygos aspektų yra gebėjimas atskleisti šio, liberalia-ekonomine prigimtimi paremto ir į Rytus besileidžiančio, „Rytų-Vakarų šlaito“ iškilimą politiniame reljefe. Tuo pačiu, tai vienas pirmųjų bandymų pritaikyti postkolonijinę analizę Rytų Europos politinio ir ekonominio vystimosi tendencijoms.

Attila Melegh yra sociologas, ekonomistas, istorikas, Corvinus Universiteto, Budapešte dėstytojas ir vyresnysis Demografinių tyrimų instituto tyrėjas. Greta anksčiau minėtų temų autorius nagrinėja sociologinius ir istorinius globalizacijos, tarptautinės migracijos aspektus.

Diskusija vyks anglų kalba. Kilus klausimams apie tekstą ir skaitymo grupę rašykite: readingroom@unthinkable.site

Unthinkable yra tarpdisciplininė tyrimų platforma, jungianti menininkus, kuratorius, redaktorius, mąstytojus bei teoretikus besidominčius globaliomis ir regioninėmis struktūromis. Pagrindinis siekis – permąstyti, spekuliuoti, renarativizuoti kritikuojant ir išplečiant akseleracionizmo ir spekuliatyviojo realizmo idėjas. Unthinkable kviečia į atviras diskusijas viešuose įvykiuose, kūrybinėse dirbtuvėse, tyrimų ir skaitymo grupėse bei internetinėje platformoje.