Sophie Hoyle: filmų peržiūra ir diskusija

Sausio 28 d. nuo 18 val. Rupert kviečia į rezidentų Sophie Hoyle video darbų ir kūrybos pristatymą Editorial projektų erdvėje (Latako g. 3).

Renginio metu Sophie Hoyle papasakos apie jų kūryboje nagrinėjamas asmenines patirtis bei kvies kritiškai apmąstyti šiandien egzistuojančias sveikatos infrastruktūras ir biomedicinos technologijas. Pasakojimo dalimi taps šiose srityse ir jose dirbančių profesionalų (medikų, psichiatrų, slaugytojų) tarpe vyraujantis požiūris į kūną, taikomi metodai jį „išmatuoti“, kiekybiškai „perskaityti“, vidinius, nematomus kūniškus procesus „paversti matomais“ specialių technologijų (pavyzdžiui elektrokardiogramų) pagalba. Asmeniškai susidūrę su psichiniais ir fiziniais sutrikimais, Sophie Hoyle domisi, kodėl matomas ligas ir sutrikimus laikome rimtesniais ir viešai jiems teikiame daugiau svarbos? Remiantis asmenine šeimos, priklausančios Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos diasporai, patirtimi, Sophie Hoyle kūryboje apmąsto psichinės sveikatos ir globos klausimus skirtingų kultūrų kontekstuose.

Antroje renginio dalyje Sophie Hoyle kvies diskusijai klausdami, kokias alternatyvas medicinos institucijoms ir infrastruktūroms galime rasti ar įsivaizduoti šiandien? Kokį vaidmenį gyvenant su sveikatos sutrikimais užima asmeninis ir kolektyvinis rūpestis, paramos bendruomenės?

Šis renginys yra Rupert 2020 metų viešosios programos dalis. Visus metus trunkančios programos metu kviesime apmąstyti rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temas bei jų ryšį su kultūrinėmis, socialinėmis, politinėmis ir meninėmis praktikomis.

Renginys nemokamas, vyks anglų k. Trukmė apie 2 val.

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Vaizdas: Sophie Hoyle performansas Electronic Body Music“ (2018). Chooc Ly Tan nuotr.