Susitikimas su menininku Joshua Schwebel

Vilniaus Skulptūros katedros Tyrimų biuras ir Rupert kviečia į susitikimą su menininku Joshua Schwebel. Renginys nuo 17 valandos vyks Vilniaus dailės akademijos doktorantūros pastate C1 (Malūnų g. 3) 102 auditorijoje. Šiuo metu Joshua Schwebel dalyvauja Rupert rezidencijų programoje, Vilniuje, kurios metu jis domisi Lietuvoje menininkų įkurtomis erdvėmis, jų savęs išlaikymo šaltiniais, veikimo būdais viduje ar už įprastų šiuolaikinio meno institucinių modelių. Susitikimo metu menininkas pristatys savo meninę veiklą ir paties naudojamas institucinės kritikos strategijas. Renginys nemokamas ir atviras visuomenei.

Joshua Schwebel, gyvenantis ir kuriantis tarp Berlyno ir Monrealio, dažnai inicijuoja įvietintas intervencijas bei instaliacijas kaip įerdvintą ir dalyvaujamąją kritiką meno galerijų ir muziejų praktikai, jų menininkams suteikiamoms sąlygoms. Schwebel įgijo magistro laipsnį NSCAD University, bakalauro – Concordia University. Jo magistrinis kūrinys sukėlė aštrią reakciją – Joshua Schwebel išeksponavo Anna Leonowens Gallery visiškai tuščią, be jokios užuominos į meninį darbą, atitinkantį laipsniui reikalingus kriterijus. Nuo to laiko, jo kūryba toliau kuria akistatas tarp meno pateikimo ir atpažinimo per intervencijas, slaptas cirkuliacijas, atsitraukimus ir perkėlimus. Šie veiksmai ir atitinkamos jų dokumentacijų formos nurodo į įtampos taškus tarp kūrinio reikšmės (svarbos) ir jos konstravimo.

Joshua Schwebel rezidenciją remia Kanados kultūros taryba ir Kanados ambasados biuras Lietuvoje. Rupert veiklą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.