Trumpa „Damagomi” judėjimo istorija

Šį antradienį, gruodžio 8 d. 18:30 Rupert kviečia į Floris Schönfeldo filmo „A Brief History of the Damagomi Group“ (liet. „Trumpa „Damagomi” judėjimo istorija”) peržiūrą Vilniaus planetariumo Žvaidždžių salėje (Konstitucijos pr. 12 a). Kūrinį pristatys Davidas Kasprzakas.

Filmas „A Brief History of the Damagomi Group“ pasakoja apie „Damagomi Group“– spiritualistų ir akademikų judėjimą, gyvavusį šiaurės Kalifornijoje nuo ketvirtojo iki aštuntojo XX a. dešimtmečio ir tyrinėjusį žmogaus ir gamtos santykį. Remdamasis „Damagomi Group“ istorija, projekto autorius gilinasi į utopizmo ir dvasingumo gausos idėjas, kurios praėjusiame amžiuje inspiravo mūsų santykį su gamta. F. Schönfeldas kvestionuoja tariamą „Damagomi“ siekį tiesiogiai komunikuoti su gamta ir kelia klausimą ar šiuolaikinis žmogus apskritai pajėgus pažinti gamtos pasaulį.

Floris Schönfeld (Jungtinė Karalystė / Olandija) yra menininkas, gyvenantis ir kuriantis Londone ir Amsterdame. Jį domina raukšlelė, atskirianti du procesus – savojo konteksto apibrėžimą ir buvimą jo apibrėžtam. Rupert rezidencijoje jis dirba prie projekto „Damagomi Project“, serijos fiziškai apčiuopiamų mąstymo eksperimentų, kuriais siekiama įgyvendinti iš pažiūros neįmanomą užduotį – atsikratyti savojo žmogiškumo. F. Schönfeldas rašo mokslinę fantastiką, bendrauja su lietuvių neopagonių grupėmis ir jas tyrinėja, bendradarbiauja su menininke Jude Crilly ir kuria meną, žvelgdamas iš „nežmogiškos” perspektyvos.

David Kasprzak yra San Fransiske gyvenantis menininkas, kuratorius ir leidėjas. Parodas, objektus, performansus ir renginius D. Kasprzakas naudoja kaip medijas pasakoti istorijoms, nagrinėjančioms fikcijos, realybės ir atminties ribas. Jis yra kuravęs parodas ir pristatęs savo kūrybą The Wattis Institute for Contemporary Arts (San Fransiskas), Objectif Exhibitions (Antverpenas), SFMOMA (San Fransiskas), Berkeley Art Museum (Berklis, Kalifornija) ir kt.. D. Kasprzakas yra kolaboracijos „Will Brown“, kurios kūrybinė praktika apima parodų gamybos struktūrų manipuliaciją, narys. Jis taipogi yra meno knygų leidyklos ir dizainerių kolektyvo „Colpa Press“ partneris. Šiuo metu D. Kasprzakas atlieka rezidenciją „IASPIS“ meno erdvėje Stokholme, Švedijoje.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba