Virtuali paskaita: Sergantis laikas, mieguistas laikas, sužalotas laikas

Rupert kviečia visus į kuratorės Taraneh Fazelį paskaitą, kurią lydės pokalbis su Katherine MacBride ir atvira diskusija su dalyviais. Paskaita vyks Zoom platformoje gruodžio 1 d. 19:00 val. (EET), registracija yra privaloma.

Paskaitos ištakos sietinos su paroda Sick Time, Sleepy Time, Crip Time: Against Capitalism’s Temporal Bullying, kuri apima sveikatos, negalios ir rūpesčio temas. Trumpinys crip siekia panaikinti žodžio crippled (liet. suluošintas) negatyvias asociacijas. Remiantis rūpesčio moralinėmis normomis, kurios kilo iš neįgaliųjų teisių, apimančių tarpusavio priklausomybės ir priklausomumo prasmę, paroda ir jos kūriniai kritiškai lygina individualizmo išaukštinimą JAV ir Euro-centralizuotą požiūrį, bei nagrinėja, kaip globalus rasinis kapitalizmas susilpnino mūsų populiaciją, tuo pačiu sukurdamas atskirtį skatinančias neveiksmingas biurokratines institucijas. 

Paroda ir paskaita svarsto apie tai, jog daugiau diskutuojant apie silpnumo, negalios ir poilsio būsenas, ypač su tuo susijusį laikinumą, būtų galima sumažinti atskirtį ir permąstyti tarpusavio ryšį ir priklausomybę.

Svarbi informacija: Paskaita ir diskusija vyks anglų kalba Zoom platformoje, su subtitrais renginio metu. Būtina registracija: registruokitės čia.  Prisiregistravę dalyviai gaus Etherpad internetinio redagavimo puslapio nuorodą, kurioje galės dalintis savo klausimais ir pastebėjimais prieš renginį ir jo metu. Taip pat visas prezentacijos tekstas ir prezentacijos skaidrių aprašymas bus prieinamas dalyviams 24 val. prieš ir po renginio. Etherpad yra tinkamas naudoti su ekrano skaitytuvu ir ekrano vaizdo didintuvu. Kilus problemoms ar neaiškumams, susisiekite su mumis el. paštu info@rupert.lt. Dalyvavimo instrukcijos ir nuorodos bus pasidalintos el. paštu tik prisiregistravusiems dalyviams. 

Planuojame, jog pilnas renginio įrašas bus prieinamas Rupert YouTube paskyroje. Nors renginys vyks anglų kalba, dalyvavimui diskusijoje nėra reikalingos pažengusios anglų kalbos žinios. Vertimo programų naudojimas taip pat yra galimas.

 

BIOGRAFIJOS

Taraneh Fazeli yra meno kuratorė ir edukatorė gyvenanti tarp Bruklino (Niujorko) ir Detroito (Mičigano), JAV. Taraneh mama yra kilusi iš Niujorko, o tėtis gimė Teherane. Jos veikla naudoja meną kaip erdvę reprezentuoti ir svajoti apie būdus būti kartu. Dešimtmetį dirbusi Niujorke įsikūrusioms organizacijoms e-flux, Artforum, šiuolaikinio meno muziejuje, Taraneh Fazeli dabar yra nepriklausoma kuratorė. Jos paskutinė paroda Sick Time, Sleepy Time, Crip Time: Against Capitalism’s Temporal Bullyingaprėpia sveikatos, negalios ir rūpesčio temas, o „I let them in. Conditional Hospitality and the Stranger.“  nagrinėjo svetingumo temą.

Katherine MacBride kuria performansus, instaliacijas, rašo, kuria video medžiagą ir užsiima renginių kūrimu institucijoms ir savarankiškai. Dauguma jų veiklų susijusios su santykių persipynimu, vienas kito išklausymu ir dėmesingumu skirtingumui / išskirtinumui / skirtumams, kūrybiniam darbui ties neatskiriamumo ir tarpusavio priklausomybės temomis. Jiems aktuali bendradarbiavimo ir vienas kito palaikymo svarba, o praeityje tai buvo Tender centro“ administravimas. Jie praeityje dirbo kaip kūrėjai, priežiūros darbuotojai, meno terapeutai viešose ir savanoriškose organizacijose. 

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba. Ši paskaita yra projekto „Who cares“, iš dalies finansuojamo Kūrybiškos Europos programos lėšomis, dalis.