Visagine įvyko kūrybinės dirbtuvės “Kaip Jautiesi?”

Balandžio 3-7 dienomis Vilniuje ir Visagine vyko paskutinė renginių susijusių su keliaujančia paroda „Dvigubas mazgas“ dalis – kūrybinės dirbtuvės „Kaip jautiesi?“. Jų vadovai, perspektyvus lietuvių menininkas Augustas Serapinas, Europoje jau žinomas dėl savų originalių meno kūrinių, kuriuos jis pristatė Austrijos, Olandijos, Rusijos ir kitų šalių meno muziejuose ir Felix Gmelin, pripažintas švedų menininkas, pristatęs savo kūrybą ir Venecijos Bienalėje, šiuo metu dėstantis Oslo menų akademijoje.

Kūrybinių dirbtuvių „Kaip jautiesi?“ tema – politika kaip gyvenimo sfera, kuri apima ne tik idėjinę, bet ir jausmų, potyrių plotmę, kuri paliečia kiekvieną asmeniškai ir bendruomeniškai. Menininkai pakvietė Oslo menų akademijos KhIO ir Vilniaus dailės akademijos studentus vykti į kūrybines dirbtuves Visagine dėl unikalaus miestelio socialinio, kultūrinio konteksto. Jų metu vadovai dalyvius skatino ne tiek kurti naujus savo meno darbus, bet atkreipti dėmesį į juos supančią aplinką. Ji savo lėtu gyvenimo ritmu ir būdu iš pirmo žvilgsnio visiškai nepanaši į didmiesčio, tačiau iš miesto gyventojų išgirsti paradoksalūs ir kontrastingi pasakojimai laikui bėgant vis labiau panašėjo į jaunųjų menininkų išgyvenimus savo kasdienybėje ir vertė jos permąstyti savo politinę rolę per jausmų prizmę.

Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ (Nr. EEE-LT07- KM-01- K-01- 004) bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublika.