Yassmin Abdel-Magied

Yassmin Abdel-Magied (Sudanas) yra rašytoja ir lektorė politikos, kultūros ir technologijų temomis. Praeityje mechanikos inžinierė ir socialinio teisingumo gynėja bei aktyvistė, išleido keturias knygas su „Penguin Random House“: esė rinkinį „Talking About A Revolution“ (,,Kalbame apie revoliuciją“ 2022 m.), romaną paaugliams ,,Listen, Layla“ (,,Klausyk, Leila” 2021 m.), Australijos vaikų knygų tarybos pavadintą „Pažymėtina knyga“. 2022 m. Howardo universiteto Afrikos studijų centras (JAV) šį romaną pagerbė suteikdamas jam ,,Honour book“ (angl. Gerbtina knyga) statusą. Šiuo metu Yassmin kaip pagrindinė rašytoja dirba ties romano adaptacija televizijos produkcijai.

Yassmin tekstai taip pat tęsiasi nuo puslapio iki scenos. 2020 m. ji bendradarbiavo rašydama įtraukiantį teatro spektaklį „United Queendom“, o vėliau buvo atrinkta 20/21 Soho Theatre Writers Lab parašyti „Black Gild“, kuris bus toliau plėtojamas 2023 m. „Criterion Theatre“ Londono Vest Ende. 2022 m. Yassmin parašė pjesę „No Escape“ (,,Nėra pabėgimo”) kaip Tamasha dramaturgų kolektyvo dalis. Be grožinių kūrinių, Yassmin socialiniai komentarai pasirodė „TIME“, „The Guardian“ ir „The New York Times“. Būdama 16 metų ji įkūrė „Youth Without Borders“ ir jai vadovavo devynerius metus. Visa savo kūryba Yassmin pasisako už teisingesnį ir saugesnį pasaulį visiems.

Rezidencijos Ruperte metu Yassmin dirba ties savo šeštosios knygos, „At Sea“, rankraščiu. „At Sea“, kur veiksmas vyksta atviroje jūroje esančioje naftos platformoje, nagrinėjamas laikas, likus savaitėms iki tragedijos, gilinantis į žmogišką nelaimių dinamiką.

Vaizdas: nuotraukoje Yassmin Abdel-Magied, fotografavo Leanne Dixon