HOLOGRAMA: „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas“. DIRBTUVĖS

Spalio 17 d. 13 val. kviečiame į ŠMC skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vyksiančias HOLOGRAMA: „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas“ dirbtuvės, kurias ves kuratorė ir menininkė Magdalena Jadwiga Härtelova.

Dirbtuvės yra skirtos „atvykėliams“ (žmonėms, kurie dar nėra susipažinę su „Holograma“), tačiau norėtų sužinoti apie šios praktikos istoriją ir motyvus bei galimybę kartu su ja eksperimentuoti. Pati praktika vertina ir apjungia asmeninės introspekcijos, socialinio bendradarbiavimo ir strateginio antikapitalistinio organizavimosi procesus.

Dirbtuvės truks 3 valandas, ⅓ laiko bus skiriama pristatymui, o ⅔ – praktiniam užsiėmimui. Visi dalyviai sulauks palaikymo, iššūkių ir bus pakviesti prisijungti prie didesnės pasaulinės „Hologramos“ praktikų bendruomenės. 

Registracija į dirbtuves (vietos ribotos) 

Šias dirbtuves lydės HOLOGRAMA: „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas“ pokalbis.

Kas yra Holograma? 

Tai yra praktika, kurios metu trims dalyviams (ne ekspertams) siūloma sukurti trimatę ketvirtojo dalyvio fizinės, psichologinės ir socialinės sveikatos „hologramą“. Ketvirtasis dalyvis, kuris yra vadinamas „Holograma“, moko savo prižiūrinčiuosius, kaip juo rūpintis. Vėliau kiekvienas iš trijų dalyvių suburia savo prižiūrinčiųjų trikampį ir taip plečiasi rūpesčio tinklas.

Iš vienos dalies kaip socialinė praktika, iš kitos dalies kaip revoliucijos technologija ir kaip atgijusi feministinė mokslinė fantastika, Holograma yra nesunkus, pakartojamas, autonomiškas protokolas žmonių bendradarbiavimui. Jos modelis apima struktūruotą protokolą, skirtą užkrečiamai dalintis rūpesčiu ir taip užtikrina, kad kiekvienas, kuris rūpinasi, taip pat rūpėtų. 

Holograma yra ir sparčiai augantis tarptautinis žmonių tinklas, užsiimantis būtent tokios formos neekspertine sveikatos priežiūra. Nuo 2020 m. balandžio mėn. susitinkame virtualiai iš lovų ir sofų JAV, Kanadoje, Meksikoje, Palestinoje, Singapūre, Indijoje ir Europoje tam, kad kurtume stiprų, savarankišką įsiklausymo ir pasitikėjimo tinklą, kurio mums visiems reikia, kad išgyventume šioje byrančioje visuomenėje.

Magdalena Jadwiga Härtelova yra čekų-sorbų kuratorė ir menininkė, gyvenanti Berlyne. Ji yra įgijusi kuratorinės praktikos magistro laipsnį Kalifornijos menų koledže, Amerikoje. Savo praktikoje ji tikisi užkerėti burtais, kurie prikibtų prie mūsų troškimo užmegzti ryšį ir mūsų rūpestingų žodžių, ir priverstų iš tikrųjų bendradarbiauti siekiant materialių pokyčių. Šiuo metu Härtelova vadovauja galerijai  „Mehringlplatz 20“, kurią įkūrė savo miegamajame, ir yra viena iš Cassie Thornton inicijuoto „Hologramos“ projekto bendrininkių. 

Trumpas video apie Hologramą“
Daugiau apie Hologramą“

PRIEINAMUMAS 

Dirbtuvės yra nemokamos. Dirbtuvės vyks anglų kalba

Dirbtuvės vyks Šiuolaikinio meno centro skaityklos erdvėse.

DURYS IR LAIPTAI

ŠMC durų plotis atitinka šiuolaikinius reikalavimus. Akliesiems, silpnaregiams ir žmonėms su judėjimo negalia rekomenduojame lankytis su lydinčiu asmeniu.

PATALPŲ IŠDĖSTYMAS

Pirmame aukšte yra bilietų kasa, skaitykla ir kavinė. Antrame aukšte yra kino ir parodų salės. Tualetai įrengti pastato rūsyje; jie nėra pritaikyti žmonėms su negalia.

Daugiau apie prienamumą galima rasti čia 

COVID-19 informacija 

Dalyvavimas galimas tik turintiems Galimybių pasą.

Remiantis LR sveikatos ministro sprendimu viešų renginių metu yra privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Nedėvėti kaukių leidžiama asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Pokalbis ir dirbtuvės organizuojami Karolinos Rybačiauskaitės ir Margaritos Žigutytės

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.

Šios dirbtuvės yra projekto „Who cares?“ dalis, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“

Partneriai: Šiuolaikinio meno centras