HOLOGRAMA: „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas. POKALBIS

Ar galime tai padaryti be ekspertų?
Ar galime tai padaryti be erdvės?
Ar galime tai padaryti be pinigų?
Ar galime tai padaryti be stabilumo?
Ar galime tai padaryti, kai visos šiek tiek sergame?
Ar galime tai padaryti, kai esame mokomos, kad galime pasitikėti tik ekspertais?
Ar galime tai padaryti, kai nepasitikime net savimi?

Ištrauka iš Cassie Thornton knygos „The Hologram: Feminist, Peer-to-peer health for a post-pandemic future”, 2020. London: Pluto Press.

Spalio 16 dieną, 17 val. ŠMC skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilnius) kviečiame į kuratorių Magdalena Jadwiga Härtelova ir Agnė Bagdžiūnaitė pokalbį „HOLOGRAMA: „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas“, kurį moderuos rūpesčio technikų tyrėja Karolina Rybačiauskaitė. 

Registracija į renginį

Šį pokalbį lydės „Hologramos“ dirbtuvės. Daugiau informacijos apie dirbtuves.

Kas yra Holograma? 

Hologramos praktika pasiūlo būdą, kaip rūpestis ir visapusiška sveikata galėtų būti prieinami kiekvienam nepaisant resursų. Ji remiasi mintimi, kad esame bendradarbiaujanti rūšis ir kad mūsų sveikatos problemos yra susijusios. Todėl neužtenka tiesiog „pasirūpinti savimi“, bet būtina saviorganizuotis ir kurti bendruomeninę sveikatos infrastruktūrą. 

Reaguojant į Hologramos praktikos idėją, šiame pokalbyje bus kalbama apie saviorganizacijos galimybes meno institucijose ir už jų ribų. Kaip galėtume sukurti infrastruktūrą, kurioje, kaip žada Holograma, „kiekvienas, kuris rūpinasi, taip pat rūpi“? Kokie iššūkiai mūsų laukia? Ar meno institucijų erdvė yra paranki tokių anti-/post-/kapitalistinių rūpesčio technikų kūrimui ir eksperimentavimui su jomis? Kaip apskritai susigrąžinti bendrumo jausmą ir kurti bendruomenes, kurios mus palaikytų?

Trumpas video apie Hologramą“
Daugiau apie Hologramą“

SVEČIAI

Magdalena Jadwiga Härtelova yra čekų-sorbų kuratorė ir menininkė, gyvenanti Berlyne. Ji yra įgijusi kuratorinės praktikos magistro laipsnį Kalifornijos menų koledže, Amerikoje. Savo praktikoje ji tikisi užkerėti burtais, kurie prikibtų prie mūsų troškimo užmegzti ryšį ir mūsų rūpestingų žodžių, ir priverstų iš tikrųjų bendradarbiauti siekiant materialių pokyčių. Šiuo metu Härtelova vadovauja galerijai  „Mehringlplatz 20“, kurią įkūrė savo miegamajame, ir yra viena iš Cassie Thornton inicijuoto „Hologramos“ projekto bendrininkių. Tai virusinis „peer-to-peer“ rūpesčio protokolas, skirtas išgyvenimui ir kovai su kapitalizmu.

Agnė Bagdžiūnaitė gyvena ir dirba Kaune. Ji yra įgijusi lyčių studijų (Vidurio Europos universitetas, Budapeštas) ir politikos mokslų (Vytauto Didžiojo universitetas, Kaunas) magistro laipsnį. Jos mokslinių interesų sritys – menas ir politika, kritinio feminizmo teorija, socialinė reprodukcija ir socialiniai judėjimai. Šiuo metu Bagdžiūnaitė kuruoja rezidencijų programą DeMo (Decoding Modernity) ir įvairias renginių serijas bei bendruomeninius projektus Kauno menininkų namuose. Ji taip pat priklauso kolektyvui, valdančiam socialinį centrą – „Emma“ Kaune, kairiosios medijos platformą „Gyvenimas per brangus“ (gpb.lt) ir organizuojančiam Gegužės 1-osios profsąjungos veiklą.

Karolina Rybačiauskaitė yra filosofijos doktorantė Vilniaus universitete, taip pat baigusi dailės istorijos ir teorijos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Savo tyrime ji ieško susitikimų tarp spekuliatyvios Isabelle Stengers praktikų ekologijos koncepcijos ir šiandieninių kuratorinių bandymų transformuoti šiuolaikinio meno praktikas. Neseniai ji išleido ziną „When carrying becomes caring“ (2020), kuris įkūnija bandymą suprasti kaip „reikšmė reiškiasi“ šiuolaikinio meno praktikose: kaip menininkai rūpinasi savo medžiagomis ir kuria savitas rūpesčio metodologijas.

PRIEINAMUMAS 

Šis renginys yra nemokamas. Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbis vyks Šiuolaikinio Meno Centro skaityklos erdvėse. 

DURYS IR LAIPTAI

ŠMC durų plotis atitinka šiuolaikinius reikalavimus. Akliesiems, silpnaregiams ir žmonėms su judėjimo negalia rekomenduojame lankytis su lydinčiu asmeniu.

PATALPŲ IŠDĖSTYMAS

Pirmame aukšte yra bilietų kasa, skaitykla ir kavinė. Antrame aukšte yra kino ir parodų salės. Tualetai įrengti pastato rūsyje; jie nėra pritaikyti žmonėms su negalia.

Daugiau apie prienamumą galima rasti čia  

COVID-19 INFORMACIJA

Dalyvavimas galimas tik turintiems Galimybių pasą.

Remiantis LR sveikatos ministro sprendimu viešų renginių metu yra privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Nedėvėti kaukių leidžiama asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Pokalbis ir dirbtuvės organizuojami Karolinos Rybačiauskaitės ir Margaritos Žigutytės

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginio partneriai Šiuolaikinio Meno Centras 

Pokalbis ir dirbtuvės yra projekto „Who cares?“ dalis, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“