Kvietimas teikti paraiškas Rupert rezidencijoms 2024 m.

Rupert kviečia teikti paraiškas rezidencijų programai, kuri yra skirta Lietuvos ir kitų šalių menininkams, kuratoriams, rašytojams, tyrėjams bei kitų kūrybinių veiklų atstovams. Programa suteikia galimybę 1–3 mėnesius kurti ir gyventi Vilniuje 2024 m. sausio–gruodžio mėnesiais, vykdyti individualius projektus ir įsitraukti į Vilniaus bei regiono šiuolaikinio meno lauką.

APIE REZIDENCIJĄ IR SĄLYGAS

Rupert rezidencija įsikūrusi vaizdingame Valakampių rajone, arti aktyvaus miesto kultūrinio centro, prie pat Neries upės paplūdimio ir yra apsupta miško. Menininkų rezidencijos įrengtos apdovanojimus pelniusio Lietuvos architekto Audriaus Ambraso kūrybinių industrijų centro pastate „Tech Arts“. 

Kiekvienam(-i) rezidentui(-ei) suteikiama studija su antresole (iš viso apie 52 kv. m), kuria leidžiama naudotis kaip kūrybos ir tyrimų bei gyvenamąja erdve visos rezidencijos metu. Visose studijose yra baldai, patalynė, rankšluosčiai ir nemokamas belaidis internetas. Iš viso rezidencijoje yra trys individualios menininkų studijos, tačiau pastate įsikūrusios ir kitos organizacijos bei įmonės. Čia taip pat yra skaitykla, susitikimų kambarys ir virtuvė, kuria gali naudotis rezidentai. 

Rezidencijos metu suteikiama kuratorinė pagalba atliekant meninį tyrimą, siekiant geriau susipažinti su vietine meno scena, rengiant studijų vizitus su vietos meno lauko atstovais. Rezidentai skatinami pristatyti savo kūrybą viešuose renginiuose, įsilieti ir reaguoti į Vilniaus ir viso regiono šiuolaikinio meno lauko procesus, įsitraukti į Rupert viešosios ir alternatyvios edukacijos programų veiklas, organizuoti atvirų studijų renginius, tačiau dalyvavimas šiose veiklose neprivalomas. Kai kurie rezidentai kviečiami dalyvauti  Open Studio tinklalaidėje, prisidėti prie Rupert žurnalo rengimo. Dažnai su rezidentais užsimezga ilgalaikiai ryšiai ir planuojami kūrybos pristatymai, jie vėliau kviečiami dalyvauti Rupert kuruojamose parodose, renginiuose. 

Šiame paraiškų teikimo etape visos rezidencijos yra nemokamos dėl Lietuvos kultūros tarybos paramos ir kūrybinių industrijų centro „Tech Arts“ suteiktos erdvės. Tačiau rezidentai(-ės) turi patys pasirūpinti savo kasdienėmis bei kelionės išlaidomis. Rupert komanda gali suteikti rekomendacinius laiškus būsimiems rezidentams, teikiantiems paraiškas savo rezidencijos projekto finansavimui.

Individualiai rezidencijai paraišką gali teikti ir menininkų kolektyvai (iki 3 žmonių). Tokiu atveju kolektyvui suteikiama tik viena rezidencijos studija. Paraiškas taip pat gali teikti šeimos, tačiau verta žinoti, kad virtuvė, vonia ir tualetas yra bendro naudojimo. 

REZIDENCIJOS PROJEKTAS 

Aplikuojant kviečiama pristatyti projektą, su kuriuo planuojama dirbti rezidencijos metu. Tai neprivalo būti išskirtinai Rupert siūlomas projektas. Rezidentai gali dirbti su jų pačių pasirinkta tema ir priemonėmis, tęsti savo kūrybines veiklas. Teikdami paraišką 2024 m. rezidencijoms, būsimi rezidentai turėtų nurodyti, ar jų siūlomas projektas yra orientuotas į naujų kūrinių gamybą, kuriai būtų reikalingos tam tikros medžiagos ir kūrybinės sąlygos, ar į meninį tyrimą.

REZIDENCIJOS TRUKMĖ

Individualios rezidencijos gali trukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Teikiančių paraiškas prašoma nurodyti jiems tinkamą rezidencijos datą ir trukmę, atrinktiems kandidatams studijos skiriamos atsižvelgiant į studijų užimtumą bei tvarkaraštį. 

KAIP TEIKTI PARAIŠKĄ

Prašome pildyti paraišką prisegant reikiamus dokumentus Rupert interneto svetainėje:

Paraiškų teikimo terminas: 2023 m. birželio 15 d., 23:59, EEST.

Šiai atrankai taikomas 15 EUR paraiškos administravimo mokestis, sumokamas pildant atrankos anketą Rupert interneto svetainėje. Paraiška bus automatiškai užregistruota tik atlikus mokėjimą per paraiškoje integruotą Stripe sistemą (sistemoje galite atsiskaityti kreditinėmis ir debetinėmis kortelėmis bei Apple Pay ir Google Pay). Jeigu neturite galimybės sumokėti administravimo mokesčio, prašome mums pranešti ir mes rasime išeitį.

Atrinkti kandidatai bus pakviesti į virtualius interviu 2023 m. liepą su atrankos komisija, sudaryta iš kviestinių ekspertų ir Rupert komandos narių. Atrankos rezultatai bus paskelbti 2023 m. rugpjūčio pabaigoje.

REZIDENCIJŲ PROGRAMOS PARTNERIAI

Lietuvos kultūros taryba
„Tech Arts“ / „Tech Zity
Vilniaus miesto savivaldybė
Nordic Culture Point