Rupert skaitymai #17 Anna Mikkola: Pralaidžios žinios

Rupert tęsia kasmėnesinius skaitymus! Spalio 27 d., 19 val., Zoom platformoje vyks Rupert skaitymai „Pralaidžios žinios“ (angliškai Porous Knowledge) su buvusia Rupert rezidente, meninke Anna Mikkola!

REGISTISTRACIJA IKI SPALIO 25 DIENOS

Į šią skaitymo sesiją registruotis gali daugiausiai 25 žmonės. Zoom nuoroda ir skaitymo medžiaga bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams el. paštu. 

APIE SESIJĄ

Anna Mikkola skaitymo sesijos metu pristatys video kūrinį „Vaiduoklis klimate“ (2019) (angl. Ghost in The Climate),  Šiame video darbe keliamas klausimas, ką su aplinka susijusios žinių kūrimo infrastruktūros gali reikšti tinkliniais vaizdais perpildytame algoritminiame pasaulyje.

Skaitymai vienu ar kitu būdu palies žemiau įvardintas temas, kurios siejasi arba papildo nagrinėjamą video kūrinį: aplinka kaip asambliažas; neapibrėžtos žinios; klimato modeliavimas ir jutimas; apribojimų išvengiantis triukšmas; raibuliuojančios duomenų sankaupos ir persipynę socio-politiniai įgalinimai (angl. agencies). Sesijos metu taip pat bus siekiama diskutuoti, kaip įvairių tipų tekstai, filmai ir žinios gali būti perteikiami meninėje praktikoje.

 

Anna Mikkola (Suomija) yra Londone gyvenanti menininkė, dirbanti su vaizdo, teksto, garso ir instaliacijų menu. Jos darbas analizuoja tai, kaip technologijos formuoja žmonių subjektyvumą ir santykį su aplinka. Savo darbuose ji susieja tikrus įvykius su fikcija bei žvelgia į žinių infrastruktūrą ir ateities kūrimą per tinklinius vaizdus.

Jos darbai buvo eksponuojami Šiuolaikinio meno institute (Londonas), Somerset House (Londonas), SPACE (Londonas), Jupiter Woods (Londonas), Sonic Acts (Amsterdamas), Rewire (Haga), Index (Stokholmas), Knipsu (Bergenas), Trust (Berlynas), FUTURA (Praha), L’Inconnue (Niujorkas) ir kt. Mikkola įgyo menų magistro laipsnį Goldsmiths, Londono universitete. Šiuo metu ji yra reziduojanti menininkė Somerset House Studios (Londonas) ir tutorė keliuose universitetuose, kaip Central Saint Martins, Londono menų universitete.

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba