Rupert viešoji programa: Mijke van der Drift „Prisijaukinti tuštumą: Lukrecijus ir socialinių permainų magija“
Rupert džiaugiasi galėdami pristatyti filosofų ir edukatorių Mijke van der Drift performatyvią paskaitą, kuri yra Rupert viešosios programos dalis.
Paskaita vyks kultūrinėje ir koncertinėje erdvėje Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilniuje, 2021 m. liepos 31 d., šeštadienį, 18:00 valandą.
Po paskaitos, 20:00 valandą, Los Andžele gyvenantys menininkai ir muzikos kūrėjai Tyler Matthew Oyer pristatys naują performansą VENUS, kuris pažymės du mėnesius trukusios rezidencijos Rupert pabaigą. Paskaita ir multimedia performansas sieks sukurti konceptualų ir erdvinį dialogą, kylantį iš bendrų poreikių – socialinių pokyčių, pasipriešinimo patriarchalinei sistemai ir moterų išsilaisvinimo.
Daugiau informacijos apie VENUS
Įėjimas į renginį nemokamas.
___
Mijke van der Drift savo pranešimo metu kalbės apie socialinius pokyčius pasitelkdami Lukrecijaus tėkmės filosofiją. Užuot rėmęsis tikėjimu dieviškomis intervencijomis, Lukrecijus, vienas pirmųjų atomistų, siūlo materialistinę prielaidą. Nors dabartiniai gyvenimo organizavimo būdai turi pakisti, nauji socialiniai modeliai nėra lengvai pasiekiami ar aiškiai įsivaizduojami, pavyzdžiui – kas nutiks tuo atveju, jei bus panaikinti kalėjimai. Darbas socialinių pokyčių labui, atrodo, reikalauja daugiau nei žmonių tikėjimo savo gebėjimais keisti padėtį. Šiuo atžvilgiu, socialinės permainos remiasi stebukliniu mąstymu (angl. magical thinking), tačiau reikalauja, dažnai sunkaus, socialinio organizavimosi darbo. Mijke van der Drift aptars šį balansavimą tarp materialaus pokyčio ir stebuklinio mąstymo kaip etikos forma. Priešingai idealistinei etikai, nustatančiai principus iš anksto, stebuklinis mąstymas remiasi atvirumu ir prisijaukina nežinomybę, arba, tariant Lukrecijaus žodžiais – prisijaukina tuštumą.
Mijke van der Drift yra filosofai ir edukatoriai, tiriantys etiką, translytiškumą, technologijas bei anti-kolonialistinę filosofiją. Mijke dėsto Karališkosios Hagos meno ir dizaino akademijoje (KABK), Londono karališkajame menų koledže (Royal College of Art), jie taip pat prisideda prie Revoliucinių akademinių veikalų projekto (Revolutionary Papers Project) Kembridžo universitete. Akademikų darbai buvo publikuoti Spekuliatyvios filosofijos žurnale (Journal of Speculative Philosophy), Estetikos ir kultūros žurnale (Journal of Aesthetics and Culture), taip ir skirtinguose nepriklausomuose leidiniuose kaip Trans iškilimas (The Emergence of Trans, Routledge 2020) ir Naujasis feminizmo literatūros studijų skaitovas (The New Feminist Literary Studies Reader, Cambridge UP 2020). Kartu su kolektyvu FuturoBuku Mijke van der Drift šiuo metu kuria performanso pasirodymą Sambatas Stagings Kieve, taip pat rengia projektą pavadinimu Ekstraktyvizmas, duomenizacija, transformatyvus teisingumas (Extractivism, Datafication, and Transformative Justice). Be jau paminėtos veiklos, akademikai su Nat Raha yra įsitraukę į knygos Transmoterų Ateitys (Trans Femme Futures) parengimo procesą.
___
Adresas: Lukiškių kalėjimas 2.0, Lukiškių skg. 6, Vilnius 01108
Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba
Bendraorganizatoris: Lukiškių kalėjimas 2.0
Grafinis dizainas: Taktika Studio
Ačiū: Violetta Pilecka, Kristijonas Gutauskas, Liza Mišeikytė