Rupert rezidencijos: VENUS Tyler Matthew Oyer

Rupert džiaugiasi galėdami pristatyti VENUS premjerą – naują Los Andžele gyvenančių ir kuriančių menininkų Tyler Matthew Oyer performansą. Šis multimedia performansas pažymės du mėnesius trukusios Tyler rezidencijos Vilniuje pabaigą. 

Performanso premjera vyks kultūrinėje ir koncertinėje erdvėje Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilniuje, 2021 m. liepos 31 d., šeštadienį, 20:00 valandą. 

Toje pačioje lokacijoje, prieš VENUS performanso pradžią, 18:00, filosofai ir edukatoriai Mijke van der Drift pristatys savo paskaitą Embracing the Void: Lucretius and the Magic of Social Change (Prisijaukinti tuštumą: Lukrecijus ir socialinių permainų magija), kuriančią dialogą tarp dviejų renginio dalių, organizuojamų Rupert rezidencijų ir viešosios programų.

Daugiau informacijos

Facebook renginys

Įėjimas į renginį nemokamas. 

___

Dalinai operetė, dalinai techno klubas ir dalinai ezoterinis ritualas, VENUS performansas bus įgyvendintas buvusioje Lukiškių kalėjimo katalikų koplyčioje. Pavadintas VENUS, šis muzikinis sceninis pasirodymas sukasi aplink deivės Veneros figūrą ir jos, kaip moteriškos, anti-patriarchalinės, nedominuojančios ikonos isivaizdavimą. Pasirodymo metu skambės kūriniai iš Tyler albumų RELEASE DELUXE, NO TEMPLE ir RETEMPLE. Negana to, žiūrovai išgirs ir dar neišleistas dainas, kurias Tyler parašė savo rezidencijos Rupert laikotarpiu.

Per pastarąjį dešimtmetį Tyler Matthew Oyer tapo tarptautiniu mastu pripažintais vizualaus ir performanso meno atstovais, žinomais dėl savo teatrališkų, manieringų, goth-pop estetikos pasirodymų. Tyler muzika skatina socialinius pokyčius: patriarchalinės santvarkos sugriovimą ir jos pakeitimą moterišku, queer, nesmurtiniu ir nekonvenciniu kitoniškumu. Tyler muzikos estetika derina inkantacinę, burtažodinę išraišką, atlikėjų operinę patirtį ir klasikinio dainavimo techniką. Menininkų performansai semiasi įkvėpimo iš Klaus Nomi, Kembra Pfahler, Kenneth Anger, Peaches, Ron Athey ir Diamanda Galas kūrybinio palikimo. Ankstesni Tyler performansai ir pasirodymai vyko Getty muziejuje, Silencio klube Paryžiuje, Ekebergparken skulptūrų parke Osle, MoMA PS1 Niujorke bei documenta (13) parodoje. 

Daugiau apie menininkus

___

Adresas: Lukiškių kalėjimas 2.0, Lukiškių skg. 6, Vilnius 01108

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Bendraorganizatoris: Lukiškių kalėjimas 2.0

Koncepto autoriai: Tyler Matthew Oyer

Choreografijos autorius ir šokėjas: Paulius Prievelis

Muzikos autoriai: Tyler Matthew Oyer su Theo Karon, Ben Babbitt, Yoann Durant, Zgjim Elshani

Įrašų suvedimas ir masteringas: Theo Karon, Heba Kadry, Paul Corley, Anni Casella

Kostiumai: IDEN, Zana Bayne, LEAK NYC

Scenografija: TMO STUDIO

Grafinis dizainas: Taktika Studio, TMO STUDIO

Reklaminės nuotraukos: Agnė Papievytė

Reklaminė video medžiaga: Morta Pau

Reklaminio video montažas: TMO STUDIO

Padėka: Romuald Demidenko, Tautvydui Urbeliui, Kristijonui Gukauskui, Lizai Mišeikytei ir likusiai Rupert komandai, Mijke van der Drift už šios programos pasidalijimą, Martynui Butkevičiui iš Lukiškių kalėjimas 2.0, Katja Aufleger, Editai Mockevičiūtei