The Set Up (Pinklės). Evelyn Wh-ell performatyvus skaitymas

Data: Spalio 25 d., 2023
Laikas: 18:00
Vieta: Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56, Kaunas)

Renginys vyks anglų kalba

>>>Facebook renginys<<<

Spalio 25 d., trečiadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose pristatomas britų menininkės (-o), Rupert rezidentės (-o) Evelyn Wh-ell performatyvus skaitymas „Pinklės“ (angl. „The Set Up“).

APIE RENGINĮ

Evelyn Wh-ell pristato performansą – įvairiomis medijomis papildytą skaitymą „Pinklės“, skirtą, naviguojant tarp naratyvinių raiškos formų ir reprezentacinių spąstų, susiorientuoti, kas yra trans subjektyvumas. Tekstu ir scenografija kuriami teatrališki detektyvinės literatūros, siaubo ir melodramų labirintai pateikia tapatybę kaip spąstus, iš kurių neįmanoma ištrūkti.

„Pinklėse“ apmąstomas bergždžias išsilaisvinimo per savirealizaciją pažadas, o įvairūs kino ir pasakojimo žanrai tyrinėjami kaip netobula, bet išeitį iš dabartinės situacijos padedanti rasti ateities prognozavimo metodika. „Pinklėse“, kurių struktūra paremta niekada kulminacijos nepasiekiančio pokšto laikina logika, svarstomos ateičiai vis paliekamos dabar neįtikėtinai atrodančios idėjos – pavyzdžiui, trans kontržinojimo strategija, teikianti atsvarą sunormintiems bandymams atskleisti patirtis.

APIE MENININKĘ (-Ą)

Evelyn Wh-ell yra Kembridže gyvenanti (-is) menininkė (-as), rašytoja (-as) ir tyrėja (-as). Savo praktikoje naudoja trans formas ir estetines strategijas, per parodiją ir humorą tiria lytiškojo subjektyvumo spąstus. Evelyn rašiniai publikuoti Another Gaze, Art Monthly, Cambridge Literary Review, World Picture Journal ir permeable barrier.
– – –
Menininkė (-as): Evelyn Wh-ell
Scenografija: Algirdas Jakas
Koordinatoriai: Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai), Povilas Gumbis (Rupert), Rugilė Miliukaitė (Rupert)
Dizainas: Marek Voida
Komunikacija: Karolina Augevičiūtė
Garso technikas: Arūnas Periokas
Vertėjas: Paulius Balčytis
Redaktorė: Evelina Zenkutė
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point, „Tech Zity

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Europos Sąjunga. Šis renginys yra Re-Imagine Europe projekto ,,New Perspectives for Action” dalis, kofinansuota Europos Sąjungos.

Čia išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus(-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar kitų finansavimą teikiančių institucijų nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei finansavimą suteikusi institucija negali būti laikomos už jas atsakingos.