Trečiuoju „Artikuliacijų“ renginiu užbaigėme vasaros sezoną

Rugpjūčio 30-ą, Rupert ir Autarkia pakvietė kartu sutikti naują sezoną trečiajame renginių ciklo Artikuliacijos vakare, kuriame Rupert rezidentai dalijosi savo kūryba ir darbais.

Šviesiose Medūzos erdvėse vėl skambėjo iš intymių kūrėjų patirčių supinti audiovizualiniai pasakojimai. Šis renginys suteikė progą permąstyti Lietuvoje reziduojančių menininkų sukurtus darbus, jų tąsą ir tolesnes perspektyvas Vilniuje.

Šįkart kvietėme susitikti su:

nepriklausoma kuratore Amy Watson, kuri taip pat yra šiuo metu Keiptaune (Pietų Afrikos Respubika) veikiančios pelno nesiekiančios meno organizacijos POOL direktorė. Jos intelektualinis indėlis projekte susijęs kūryba antropoceno kontekste Globaliuose pietuose (angl. Global South). Vakaro metu ji pristatė šį ir naujausius kuruojamus projektus, tarp kurių ir dabar vykdomas tarpdisciplininis tyrimų projektas The Orange River Project (2022–). Taip pat Amy papasakojo apie savo tyrimą permąstant banginio ausies būgnelį kaip talismaną, sekant banginių medžioklės ir kolonializmo istorijos vandenynuose pėdsakais bei tyrinėjant, kaip ši istorija kuriama per žmonių ir ne tik santykius.

Menininku marc norbert hörler, kuriančiu poeziją, dainas, kvepalus, tekstus, performansus, užsiimančiu kuratoryste ir leidyba. Dirbdamas su kalba ir pojūčiais, marc kuria erdvinę, garsinę ir kvapų aplinką, domisi jutiminiu pasakojimu ir pina jį su diachronine lingvistika. Renginyje marc pristate hecatean lines – naujų kūrinių kompoziciją, kuri iš queer perspektyvos sąveikauja su Alpių folkloro formomis ir estetika, pagrįsta nuolatiniais raganavimo tyrimais Apencelyje.

Menininkais-filmų kūrėjais Fred Schmidt-Arenales ir Monika Uchiyama, pirmą kartą dirbančiais prie bendro projekto, kurį ir pristatė vakaro metu. Counting Seventeen – tai filmas apie 2021 m. rytinėje JAV dalyje įvykusius cikadų populiacijos pokyčius. Filme cikados tampa pasąmonės, įsivaizduojamo naujų žmogiškųjų socialinių struktūrų kūrimo, ego mirties baimės ir daugybės kitų dalykų metafora.

Nuotraukos: Andrej Vasilenko
_ _ _

ARTIKULIACIJOS – tai meno, rezidencijų ir edukacijos centro Rupert kartu su menininkų dienos centru Autarkia organizuojamas sezoninis renginių ciklas, suteikiantis galimybę neformaliai pabendrauti su Rupert reziduojančiais menininkais ir susipažinti su jų kūryba.

Trečiąjį Artikuliacijų renginį koordinuoja Rugilė Miliukaitė ir Povilas Gumbis (Rupert)
Komunikacija: Karolina Augevičiūtė
Grafikos dizainerė: Jonė Miškinytė
Redaktoriai: Evelina Zenkutė (LT), Dovydas Laurinaitis (EN)
Garso režisierius: Antanas Dombrovskij

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybėNordic Culture PointTech Zity

Ypač dėkojame Audriui Pociui ir Eglei Agnei Benkunskytei (Medūza).