Trečiajame „Artikuliacijų“ renginyje Rupert rezidentai kvies tyrinėti simboliais virstančius reiškinius

Data: Trečiadienis, rugpjūčio 30 d., 19:00
Vieta: Medūza (Šv. Jono g. 11, Vilnius)
Dalyviai: Amy Watson, marc n hörler, Monikos Uchiyamos ir Fredo Schmidto-Arenaleso duetas
Renginys vyks anglų kalba

Facebook renginys

Pranešdamas apie save gelstančiais lapais ir pirštus sugniaužti verčiančiu šaltesniu vėju, pamažu ateina ruduo. Net jei įsikibęs į paskutinius spalvotus žiedus bandysi sulaikyti vasarą, vis dėlto tapsi tiek gamtoje, tiek savyje vykstančių pokyčių liudininku. Apie tai bus ir trečiasis Artikuliacijų renginys, leisiantis permąstyti Lietuvoje reziduojančių menininkų sukurtus darbus, jų tąsą ir tolesnes perspektyvas Vilniuje.

Kviečiame kartu sutikti naują sezoną trečiajame renginių ciklo Artikuliacijos vakare, kuriame Rupert rezidentai dalysis savo kūryba ir darbais. Vieną paskutinių vasaros vakarų šviesiose Medūzos erdvėse vėl skambės iš intymių kūrėjų patirčių supinti audiovizualiniai pasakojimai. Auditorija galės ne tik mėgautis istorijomis, bet ir tiesiogiai užduoti klausimus menininkams ar po pristatymų neformaliai su jais pabendrauti.

Renginyje dalyvaus nepriklausoma kuratorė Amy Watson (Pietų Afrikos Respublika), menininkas, poetas ir kvapų kūrėjas marc n hörler (Vokietija / Šveicarija) bei menininkų-filmų kūrėjų Monikos Uchiyamos ir Fredo Schmidto-Arenaleso (Japonija / JAV) duetas.

Amy Watson yra nepriklausoma kuratorė ir šiuo metu Keiptaune (Pietų Afrikos Respubika) veikiančios pelno nesiekiančios meno organizacijos POOL direktorė. POOL remia pradedančius menininkus bendradarbiaudama, užsakydama ir pristatydama jų darbus. Jos intelektualinis indėlis projekte susijęs kūryba antropoceno kontekste Globaliuose pietuose (angl. Global South).

Artikuliacijose ji pristatys šį ir naujausius kuruojamus projektus, tarp kurių ir dabar vykdomas tarpdisciplininis tyrimų projektas The Orange River Project (2022–). Reziduodama Rupert, Amy permąsto banginio ausies būgnelį kaip talismaną, seka banginių medžioklės ir kolonializmo istorijos vandenynuose pėdsakais, tyrinėja, kaip ši istorija kuriama per žmonių ir ne tik santykius.

marc n hörler gyvena tarp Berlyno (Vokietija) ir Apencelio (Šveicarija). Menininkas kuria poeziją, dainas, kvepalus, tekstus, performansus, užsiima kuratoryste ir leidyba. Dirbdamas su kalba ir pojūčiais, marc kuria erdvinę, garsinę ir kvapų aplinką, domisi jutiminiu pasakojimu ir pina jį su diachronine lingvistika.

Renginyje marc pristatys hecatean lines – naujų kūrinių kompoziciją, kuri iš queer perspektyvos sąveikauja su Alpių folkloro formomis ir estetika, pagrįsta nuolatiniais raganavimo tyrimais Apencelyje.

Monika Uchiyama ir Fredas Schmidtas-Arenalesas yra menininkai-filmų kūrėjai, pirmą kartą dirbantys prie bendro projekto Rupert rezidencijoje.

Monika – menininkė iš Tokijo, kurianti dokumentinį kiną ir fotografiją. Jos filmai rodyti Lincolno kino centre (Niujorkas), Šiuolaikinio meno institute (Filadelfija), Tokijo fotografijos meno muziejuje, Kinijos Goethe’s institute (Pekinas). Menininkei suteiktas bakalauro laipsnis CUNY Niujorko miesto koledže ir tarpdisciplininio meno magistro laipsnis Pensilvanijos universitete.

Fredas yra menininkas ir filmų kūrėjas, savo darbais atkreipiantis dėmesį į pasąmonės procesus, vykstančius tiek individo, tiek žmonių grupės lygmeniu. Fredo filmai, performansai ir instaliacijos pristatyti Sculpture Center (Kvinsas), FotoFest ir Dailės muziejuje (Hjustonas), Šiuolaikinio meno muziejuje ir Lightbox (Filadelfija), Vienos Kunsthalėje ir Graco menininkų namuose. Menininkas yra Hjustono vaizduojamųjų menų muziejaus programos Core 2022–2023 m. rezidentas.

Artikuliacijose duetas pristatys filmą apie 2021 m. rytinėje JAV dalyje įvykusius cikadų populiacijos pokyčius. Filme cikados tampa pasąmonės, įsivaizduojamo naujų žmogiškųjų socialinių struktūrų kūrimo, ego mirties baimės ir daugybės kitų dalykų metafora.

Tikimasi, kad šis priešpaskutinis vasaros vakaras dalyvius maloniai palydės į naujo sezono pradžią.

Artikuliacijos – tai meno, rezidencijų ir edukacijos centro Rupert kartu su menininkų dienos centru Autarkia organizuojamas sezoninis renginių ciklas, suteikiantis galimybę neformaliai pabendrauti su Rupert reziduojančiais menininkais ir susipažinti su jų kūryba.

– – –

Trečiąjį Artikuliacijų renginį koordinuoja Rugilė Miliukaitė ir Povilas Gumbis (Rupert)
Komunikacija: Karolina Augevičiūtė
Grafikos dizainerė: Jonė Miškinytė
Redaktoriai: Evelina Zenkutė (LT), Dovydas Laurinaitis (EN)
Garso režisierius: Antanas Dombrovskij
Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point, Tech Zity
Ypač dėkojame Audriui Pociui ir Eglei Agnei Benkunskytei (Medūza).