Dokumentacija │𝒹𝒾𝓈𝓂𝒶𝓃𝓉𝓁𝒾𝓃𝑔 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝓈, 𝒹𝒾𝓈𝓇𝓊𝓅𝓉𝑒𝒹 𝓈𝑒𝒶𝓂𝓈

𝒹𝒾𝓈𝓂𝒶𝓃𝓉𝓁𝒾𝓃𝑔 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝓈, 𝒹𝒾𝓈𝓇𝓊𝓅𝓉𝑒𝒹 𝓈𝑒𝒶𝓂𝓈 – tai baigiamoji Rupert alternatyviosios edukacijos programos (AEP) paroda. Renginys reziumuos šešis mėnesius trukusį mokymosi procesą, kuriame netrūko kūrybinių dirbtuvių, paskaitų, apsilankymų studijose, kritikos sesijų ir kitų kūrybą katalizuojančių veiklų. Transgresijos ir pereinamumo temą nagrinėjusi programa finišuos nebenaudojamame ir visuomenei neprieinamame 𝓛𝓮𝓵𝓲𝓳𝓸𝓼 siuvyklos administraciniame pastate. Neišvengiamai artėja laikas, kai jis bus nugriautas, tad aštuonios naujos įvietintos instaliacijos trumpam intensyviai transformuos tuščias patalpas. Tai stipri metafora ir simbolinis gestas, kurį geriausiai apibūdino vienas programos dalyvių Rokas Vaičiulis:

Parodos 𝒹𝒾𝓈𝓂𝒶𝓃𝓉𝓁𝒾𝓃𝑔 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝓈, 𝒹𝒾𝓈𝓇𝓊𝓅𝓉𝑒𝒹 𝓈𝑒𝒶𝓂𝓈erdvių ir jose įsikūrusių kūrėjų pasiskirstymą nulemia abipusis neprisirišimas. Kiekvienas plyšelis tarp tuščių erdvaus buvusios siuvyklos administracijos skyriaus kabinetų siekia tapti atskiru pasauliu su savita derme. Tačiau šių per tris pastato aukštus besidriekiančių plyšių nebeskiria darbo jėgos hierarchija ar erdvinės funkcijos – jie veikia labiau kaip lopiniai erdvės audinyje, kuriuos patiriame naviguodami skirtingomis bendrų siekių ir juslinių sistemų spiečius atliepiančiomis atmosferomis ir dialektais. Kiekvienas kabinetas, atsiejus jį nuo „mėlynosios apykaklės“ konteksto ir garsaus fluorescencinių lempų burzgimo, leidžia užmesti smalsų žvilgsnį į vienalytes procesų užuovėjas ir laiko pleištus, tarsi kviesdamas į kelionę po kylančias ir besileidžiančias struktūras, įsivaizduojant jų tarpusavio ryšius pagal savo pačių mentalinį žemėlapį.

𝓟𝓪𝓻𝓸𝓭𝓸𝓼 𝓶𝓮𝓷𝓲𝓷𝓲𝓷𝓴𝓪𝓲:
Églantine Laprie-SentenacEglė RuibytėElla Jo SkinnerKamilė KrasauskaitėLux SauerRokas VaičiulisSteph JoyceWill Krauland

Kuratorius: Tautvydas Urbelis
Koordinatorė: Rugilė Miliukaitė
Produkcijos vadovė: Eglė Kliučinskaitė
Asistuojančios kuratorės: Augustė Verikaitė, Evita Mikalkėnaitė, Keidi Jaakson, Sunna Dagsdóttir
Grafinis dizainas: Jonė Miškinytė
Komunikacija: Karolina Augevičiūtė
Muzikinės programos bendraautorius: Rokas Vaičiulis
Garso inžinierius: Antanas Dombrovskij
Šviesų dizainas: Justas Bø
Architektūros patarėjas: Petras Išora
Technikas: Matas Šatūnas
Vertėjas: Paulius Balčytis
Redaktoriai: Evelina Zenkutė (LT), Jurij Dobriakov (EN)

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

˜”*°•.•°*”˜

𝓟𝓻𝓸𝓰𝓻𝓪𝓶𝓸𝓼 𝓮𝓭𝓾𝓴𝓪𝓽𝓸𝓻𝓲𝓪𝓲:
Aikas Žado Laboratory (Eglė Ambrasaitė ir Domas Noreika)Anastasia SosunovaAyesha HameedGary Zhexi ZhangMELT (Ren Loren Britton ir Iz Paehr)RadicalxChange (Matt Prewitt)Rieko WhitfieldVerpėjos (Laura Garbštienė)Zach Blas

Dėkojame: Viktorijai Šiaulytei, Dariui Žakaičiui, Linui Ramanauskui, Jurgitai Seriakovienei, Robertui Narkui, JL Murtaugh, Povilui Gumbiui.

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Europos Sąjunga. Šis renginys yra Re-Imagine Europe projekto „New Perspectives for Action“ dalis, kofinansuota Europos Sąjungos.

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybėTech ZityNordic Culture Point.

Čia išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.